Eğitimler

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin yayınladıkları bilançoların incelenmesi esnasında kullanılan temel analiz tekniklerinin, her seviyedeki kullanıcı tarafından anlaşılabilmesi için geliştirilmiş bir eğitimdir.


Diğer tüm videolar için youtube kanalımıza abone olabilirsiniz: http://www.youtube.com/c/KimKorkarBorsadan
Bu bölümde üretim süreci son aşaması tahsilat ile birlikte işlenmektedir. Ayrıca tahsilatın önemi, aşağıdaki iki oran ile anlatılmaktadır.
* Nakit döndürme ya da nakte dönüştürme süresi
* Alacak devir hızıBu bölümde bilançolara hızlı bir bakış yöntemi olan oran (rasyo / gösterge) analizine başlıyoruz. Şu oranları inceliyoruz:
* Likitide oranlarından;
* Cari oranBu bölümde bilançolara hızlı bir bakış yöntemi olan oran (rasyo / gösterge) analizine devam ediyoruz ve şu oranları inceliyoruz:
* Likitide oranlarından, asit test ve nakit oranı
* Faaliyet oranlarından kaldıraç oranıŞirketlerin yayınladıkları bilançoların incelenmesi esnasında kullanılan temel analiz tekniklerinin, her seviyedeki kullanıcı tarafından anlaşılabilmesi için geliştirilmiş bir eğitimin 5. bölümü.
Bu bölümde bilançolara hızlı bir bakış yöntemi olan oran (rasyo / gösterge) analizine devam ediyoruz ve şu oranı inceliyoruz:
* Borç / Öz sermaye
Şirketlerin yayınladıkları bilançoların incelenmesi esnasında kullanılan temel analiz ve bilanço yorumlama tekniklerini, her seviyedeki kullanıcı tarafından anlaşılabilmesi için geliştirilmiş bir eğitimin 6. bölümü.